Dopravná nehoda

Dopravná nehoda

7 rýchlych právnych rád pri dopravnej nehode

  1. Nasadiť si reflexnú vestu (všetky osoby vo vozidle), uistiť sa, že nikto nie je zranený, zapnúť výstražné svetlá a umiestniť trojuholník.
  2. Políciu je potrebné volať v prípade ak je škoda vyššia ako 3999 Eur, dôjde k poškodeniu majetku štátu alebo tretej osoby, ak nie je zrejmý priebeh nehody, ak nedošlo k dohode o vinníkovi nehody, ak vinník ušiel alebo nemá uzatvorené PZP, alebo je pod vplyvom alkoholu.
  3. Získajte si všetky potrebné informácie o účastníkovi nehody. Občiansky preukaz, PZP... V prípade ak nemá platné PZP volajte políciu.
  4. Dôležité je správne vyplniť „Záznam o nehode“ a nezabudnúť aby ho podpísal aj vinník aj poškodený. Kópiu tlačiva si ponecháva poškodený a originál je vinník povinný do 15 dní od nehody doručiť svojej poisťovni. Správne vyplnené tlačivo vám pomôže pri vybavovaní poistnej udalosti.
  5. Ak ste na strane poškodeného je potrebné kontaktovať poisťovňu vinníka.
  6. Ak ste vinník, škoda na vozidle poškodeného bude hradená z PZP. V prípade, že máte havarijné poistenie, škoda na vašom vozidle môže byť hradená z vášho havarijného poistenia.
  7. Ak ste sa pri nehode udreli resp. zranili, zranenia nepodceňujte. Potvrdiť alebo vylúčiť zranenie môže len lekár z privolanej sanitky (potvrdenie o ošetrení budete potrebovať v prípade uplatňovania si nároku na odškodné). A rada na záver, ak si nie ste istý, že ste nehodu spôsobili vy, neospravedlňujte sa. Ľahko sa môžete stať obeťou silnejšej protistrany. Avšak ak ste nehodu spôsobili slušnosť káže ospravedlniť sa.

Čo sa udeje po uhradení ceny konzultácie?

  • check Budete kontaktovaný do 24 hodín skúseným špecialistom sa na oblasť dopravných nehôd, vymáhania škody na majetku a zdraví
  • check Po analýze vášho prípadu vám špecialista zodpovie vaše otázky, poradí vám ako najlepšie prípad riešiť a identifikuje riziká, ktoré je nutné minimalizovať
  • check Špecialista skontroluje vaše podklady, vypracuje potrebné návrhy na určenie výšky odškodnenia alebo škody, prípadne vás bude zastupovať na súde

Objednávka konzultácie

1

Oblasť

Vyberte si oblasť, v ktorej potrebujete poradiť.

2

Typ konzultácie

Zvoľte si typ konzultácie, v akom rozsahu chcete využiť služby odborníka.

3

Komunikácia

Zvoľte si preferovanú formu konzultácie.

4

Osobné údaje

Vyplňte prosím nasledovné údaje.

Kontaktné údaje

Údaje o spoločnosti

Stručný opis právneho problému (nepovinné)

5

Spôsob platby

Vyberte si preferovaný spôsob platby.

Základná cena konzultácie: 77 €