7 rýchlych právnych rád pri exekúcii
- V exekúcii sa človek neocitne bezdôvodne a každý dlh, ktorý máme je potrebné čím skôr splatiť.
- Ak Vám prišlo upovedomenie o začatí exekúcie a nepozdáva sa Vám to, overte si meno exekútora na stránke Slovenskej komory exekútorov (www.ske.sk).
- V rámci exekúcie neplatíte iba Váš dlh s úrokmi z omeškania ale suma sa navyšuje aj o trovy exekúcie.
- Určite sa nestavajte do roviny ,,mŕtveho chrobáka“. Ignorovanie exekúcie je drahé. Komunikácia s exekútorom Vám v celej veci môže len pomôcť. Môžete sa s ním dohodnúť napríklad na splátkovom kalendári, čím si v podstate zabezpečíte odklad exekúcie.
- Ak Vám prišlo upovedomenie o začatí exekúcie (teda nebol vydaný exekučný príkaz) máte viacero možností. Podať námietky, podať návrh na zastavenie exekúcie alebo požiadať o odklad exekúcie. Všetko však záleží od konkrétneho prípadu.
- Ak sa rozhodnete zaplatiť ihneď, žiadajte písomný doklad o zaplatení. Rovnako informujte exekútora, predložte mu doklad o zaplatení a žiadajte od neho písomné potvrdenie, že exekučné konanie voči Vám skončil.
- V centrálnom registri exekúcií (www.cre.sk) sa môžete uistiť, či nie je voči Vám aktuálne vedená exekúcia.
Čo sa udeje po uhradení ceny konzultácie?
- Budete kontaktovaný do 24 hodín skúseným špecialistom sa na oblasť exekúcii
- Po analýze vášho prípadu vám špecialista zodpovie vaše otázky, poradí vám ako najlepšie prípad riešiť a identifikuje riziká, ktoré je nutné minimalizovať
- Špecialista skontroluje vaše podklady, vypracuje potrebné návrhy na zastavenie exekúcie, prípadne vás bude zastupovať na súde